Noslēdzies 26. Pasaules Čempionāts Jaunajiem Jumiķiem

26. Pasaules Čempionāts Jaunajiem Jumiķiem, kurš šogad norisinājās Polijas galvaspilsētā Varšavā, no 25. līdz 28. oktobrim, izpelnījās ar īpašu notikumu Latvijas jumiķiem.

No images found.

Trīs komandas startēja katra savā jumtu kategorijā (metāla, slīpie, plakanie). Metāla jumtu ieklāšanas kategorijā Jānis Jankevičs un Einārs Skangalis, meistara Valda Vucāna vadībā, ieguva augsto 2.vietu, palaižot pa priekšu vien mājiniekus, Polijas komandu. Aiz muguras atstājot tādas valstis kā Ķīna, Slovākija, Igaunija u.c. Čempionātu organizēja Starptautisā Jumiķu federācija (IFD),kurā Latvijas Jumiķu Apvienība ir pilntiesīgs biedrs no 2005.gada un turpina savu darbību augšupejošā virzienā.
Latvija ir stabili pierādījusi sevi jau vairākkārt šāda veida čempionātos:
2008.g Prāga, Čehija (3.vieta),
2009.g Sanktpēterburga, Krievija (2.vieta)
2012. gadā Lucerna, Šveice (2.vieta).

Jānis un Einārs ir Priekuļu tehnikuma” Ērgļi” jumiķa kursa pirmie absolventi un tas ir vēl lielāks prieks lai lepotos ar jauno, akreditēto mācību programmu, kura sāk plūkt savus darba augļus. Jumiķa profesiju iespējams apgūt 4 gadu ilgā mācību programmā, vai arī 1.5 gada programmā pēc 12.klases. Vairāk par mācībām un pieteikšanos lasiet šeit: http://www.ergliarods.lv/jumikis-4-gadi
Paralēli čempionātam no 26. līdz 29. oktobrim notika arī 64. Starptautiskas IFD kongress, uz kuru devās Latvijas Jumiķu apvienības delegācija. Iekšējā balsojuma rezultātā par IFD prezidentu kļuva Walter Bisig no Šveices.
Viceprezidenta amatā tika iebalsots Latvijas Jumiķu Apvienības (LJA) valdes priekšsēdētājs Armands Liede. Viņa kompetencē tagad būs Baltijas un Balkānu valstu reģioni.
LJA valdes loceklis un biedrības darbības koordinators Normunds Vilciņš tika ievēlēts mācību un prakses darba grupā. Tiks izstrādāta jumiķu pašu sistēma, ko pieskaņos Eiropas Savienības jumiķu standartam, kā arī turpināsies darbs pie Starptautisko jumiķu mācību un atestācijas centru izveides, līdzīgi kā tas tiek veiksmīgi darīts Ērgļos.
Jaunums IFD ir piekārto fasāžu darba grupas izveide, kurā dalību ņems Jānis Kaža. Tieši šādu disciplīnu ir plānots ieviest 2018.gada Pasaules Jauno Jumiķu Čempionātā, kurš norisināsies Latvijā.
Līdzšinējais Pasaules Jauno Jumiķu čempionāta, nu jau, trīskārtējais vicečempions un jumiķa amata meistars Valdis Vucāns tika iebalsots Pasaules čempionātu tiesnešu žūrijā un balvu par gada labāko jumtu „Roof Award” vērtēšanas žūrijā.
Kā jau tika pieminēts, tad Latvija ir ieguvusi tiesības 2018.gadā rīkot IFD kongresu un Jauno Jumiķu Pasaules Čempionātu. Līdz tam, 2017.gada maijā 11.Latvijas Jumiķu Čempionāta ietvaros jau 5.reizi tiks rīkots Starptautiskais jumiķu čempionāts „Baltroof”, kurā arī noskaidrosies pretendenti Pasaules Čempionātam. Tiks aicināti dalībnieki no Baltijas, Skandināvijas, Eiropas, Krievijas. Pat Ķīnas delegācija solījās ierasties ar visai prāvu sastāvu. Organizatori neizslēdz arī sieviešu-jumiķu pārstāvju piedalīšanos sacensībās.
Vēlam vēl straujāku attīstību iesāktā ceļa virzienā, jo kā saka sens latviešu sakāmvārds: „Ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta”.

 Atsauces:
http://www.ergliarods.lv/

Sky Bet by bettingy.com