Jumiķis - apraksts

Darba saturs:
Jumiķis klāj jumtus, izmantojot dažādus jumtu seguma materiālus, piemēram, skārdu, koka skaidas, niedres, bitumena šindeļus, māla vai betona dakstiņus, zaļo klājumu. Uzsākot darbu, jumiķis tiekas ar klientu, izzina viņa vajadzības, apskata objektu, celtni, kur jumts jāmontē. Viņi vienojas par jumta segumam vispiemērotāko un klienta gaumei, vēlmēm, materiālām iespējām atbilstošāko materiālu. Jumiķis izvērtē darba apjomu un specifiku, tad, zinot konkrētā jumta seguma īpašības, izstrādā jumta uzklāšanas plānu un sastāda izmaksu tāmi. Ja pasūtītājs ir apmierināts ar potenciālo darbu izmaksām, jumiķis pasūta materiālus. Jumiķis demontē (noņem) veco jumta segumu, dēļa klāju, vēlreiz apskata, kādā stāvoklī ir spāres: ja spāres ir labā stāvoklī - uzsāk jumta uzklāšanu, ja spāres ir bojātas - tās maina. Tālāk jumiķis ieklāj kondensāta plēvi, uzstāda distancera latas, ieklāj dēļu klāju, uzstāda notekrenes, lāseņus, uzklāj jumta segumu (valcprofilu vai profilēto metālu), uzstāda vēja malas, iestrādā skursteņus, lūkas un citas apdares. Dažādiem jumta materiāliem ir atšķirīgas uzklāšanas tehnoloģijas. Ja celtne ir ar kādiem neparastiem arhitektoniskiem veidojumiem un līdz ar to nav iespējams uzklāt standartformas segumu, jumiķis izdomā, kā segumu uzklāt šajās nestandarta vietās, piemēram, nepieciešamo formu izgriež, ja jumta materiāls ir mīksts, vai izloka, ja jumts tiek veidots no metāla, piemēram, vara, skārda. Tad, sākot ar jumta malu, sāk seguma uzklāšanu, ļoti rūpīgi savienojot visas izstrādātās detaļas, tā jumtu padarot mitruma un sala izturīgu. Tā kā jumiķis gandrīz vienmēr strādā lielā augstumā, lai garantētu darba drošību un pasargātos no kritiena līdzsvara zaudēšanas gadījumā, viņš ar speciālu aprīkojumu (ko lieto arī alpīnisti) izveido drošinājuma savienojumu starp sevi un kori.

Darbā pielietojamie instrumenti/aprīkojums:
Jumiķis darbā lieto dažādus darbarīkus, piemēram, falcstangas, pelikānšķēres, lokšķēres, taisnās šķēres, līkās šķēres, dažādus locīšanas aparātus, falcdzelzi, akumulatora urbjmašīnu, perforatoru, bīdmēru, dažādus āmurus. Rasēšanas darbu veikšanai viņš izmanto datoru un specializētas datorprogrammas, kā arī papīru, dažādus lineālus, zīmuļus. Drošības nodrošināšanai jumiķis lieto, piemēram, virves, troses, karabīnes, āķus.

Darba apstākļi:
Jumiķis strādā ārā, jebkuros laika apstākļos. Tā kā jumtu uzklāšana ir paaugstinātas bīstamības darbs, jumiķis stingri ievēro darba drošību. Jumiķis strādā astoņu stundu darba dienu, tomēr, lai izpildītu lielus pasūtījumus īsā laika posmā un izmantotu labus laika apstākļus, viņš bieži strādā virsstundas, kā arī brīvdienās.

Darba iespējas:
Jumiķis var strādāt privātuzņēmumos, valsts iestādēs un kā pašnodarbināta persona.

Nepieciešamā izglītība:
Nepieciešama arodizglītība celtniecībā. Mācību ilgums - 3 gadi. Trīs gadus praktiski strādājot par mācekli, var iegūt zeļļa diplomu. Lai iegūtu jumiķa meistara diplomu, nepieciešama arodizglītība skārdnieka specializācijā vai zeļļa diploms un 8 gadu darba pieredze jumiķa profesijā, vidējā izglītība.

Iespējamais atalgojums:
200 - 2000 EUR. Atalgojums atkarīgs no darba vietas, darba apjoma, jumiķa darba pieredzes un profesionalitātes. Strādājot kā pašnodarbinātajai personai arī atalgojums var būt augstāks.

Ko tu vari darīt jau šodien?
Vai tevi saista celtniecības darbi? Vai tev ir svarīgi strādāt darbu, kura rezultātu iespējams redzēt uzreiz? Vai tu nebaidies no augstuma? Vai tev patīk strādāt brīvā dabā un vai tevi nebaida nelabvēlīgi laika apstākļi? Jumiķa profesijā būtiska ir laba līdzsvara izjūta, kustību precizitāte, kā arī drošības izjūta, atrodoties augstu virs zemes. Šīs iemaņas iespējams trenēt, regulāri nodarbojoties ar sportu, turklāt izvēloties sporta veidus, kas attīsta līdzsvara izjūtu un fizisku izturību, piemēram, sporta vingrošana, klinšu kāpšana, alpīnisms. Jumiķim svarīga ir roku veiklība, kā arī labs acumērs, ko var attīstīt, zīmējot un rasējot. Intereses pēc salīdzini savus priekšstatus par dažādu priekšmetu garumu un platumu ar rezultātiem, ko iegūsi, šos priekšmetus pēc tam izmērot. Regulāri trenējot šīs iemaņas, varēsi jau pēc acumēra nekļūdīgi noteikt priekšmetu izmērus. Ja vēlies strādāt kā pašnodarbināta persona, svarīgi attīstīt labas komunikācijas prasmes, lai veidotu kontaktus un iegūtu klientus. Tāpat nepieciešama ir prasme pieņemt lēmumus. Attīsti savu izlēmīgumu, cenšoties vienmēr īstenot savus nodomus! Īpašu uzmanību pievērs tādiem mācību priekšmetiem kā mājsaimniecība, tehniskā grafika, matemātika un sports.

 

Sky Bet by bettingy.com